Renginiai kraunami

« All Renginiai

Kultūros fabrikas

Renginys navigacija

„Kultūros fabrikas“ kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius švęsti „Dizaino savaitės“ šventės kartu. Esate laukiami dizaino paskaitose, ekspozicijose, dirbtuvėse, konsultacijose ir kine!

Daugiau informacijos: www.kulturosfabrikas.lt

Gegužės 8 d.

15 val. – kūrybinės dirbtuvės „Urban Garden KUFA (Daržas mieste iš antrinių žaliavų)“

Projekto autoriai: kraštovaizdžio architektė Sandra Kanapeckaitė, KU Botanikos sodas, „Kultūros fabriko“ bendruomenė

Vieta: 3 a. terasa

17 val. – susitikimas-paskaita „Interjerinis portretas“ su fotografe Viktorija Vaišvilaite-Skirutiene

​​​​​Klaipėdietė fotomenininkė Viktorija Vaišvilaitė, kurios kūryba nekart įvertinta apdovanojimais tarptautiniuose fotografijos konkursuose, savo darbuose pasakoja apie žmones. Jausmingai, jautriai, nuoširdžiai.

„Dizaino savaitės“ programoje – vakaras su Viktorija ir jos fotografija. „Interjerinis portretas“ – tai pasakojimas apie žmogų jį supančioje aplinkoje. Aplinkos detalės padeda atskleisti nuotraukos herojaus asmenybę, leidžia patirti jo pasaulį, žadina vaizduotę. Vakarą Viktorija iliustruos savo kurtais fotopaveikslais ir kvies pasinerti į kiekvieno istoriją. Bilietai į susitikimą-paskaitą: www.bilietai.lt

Vieta: kino salė

 

Gegužės 9 d.

17 val. – paskaitų vakaras „Mus supančios erdvės“

Vieta: seminarų salė A

Paskaita „Stilius aplinkos detalėse“

Lektorė – mados ir dizaino projektų organizatorė Asta Labžentytė

 

Paskaita „Namų apšvietimas“

Lektorius – UAB „Kandelas“ direktorius Eugenijus Vaičius

UAB „Kandelas“ – jauna, aktyvi, darbšti, kūrybinga ir nuolat tobulėjanti komanda. Kasmet dalyvauja tarptautinėse interjero, apšvietimo parodose, domisi naujausiomis interjero dizaino tendencijomis ir gali pasiūlyti naujausių apšvietimo sprendimų, baldų ir interjero detalių.

Paskaita „Laisvės pojūtis kraštovaizdžio architektūroje. KU Botanikos sodo atradimai“ Lektorius – kraštovaizdžio architektas Antanas Vėlavičius

Viena unikaliausių Klaipėdos erdvių – Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Jis įsikūręs Danės

upės slėnyje, kur ąžuolai mena Prūsijos karalių laikus, o unikali kopų augalų kolekcija atveria

pažinimo vartus į Baltijos pajūrį. Lankytojų akį traukia ne tik egzotiniai augalai, bet ir meninės

parko detalės.

 

Paskaita „Klaipėdos loftai“

Lektorė idėjos autorė architektė Inga Lapinskienė

 

Klaipėdos loftai – unikalus ir pirmasis didesnis loftų projektas Klaipėdos mieste. Tai 1972 m. pastatytos gamyklos konversija į modernų, netradicinių vidaus erdvių pastatą. Keletą metų buvęs apleistas, pastatas bus prikeltas iš naujo ir pritaikytas gyvenimui bei viešam naudojimui.

Paskaita „Mados prieskoniai virtuvės erdvėje“

Lektorė – „Čiop Čiop“ vadovė Laura Brekke

 

„Čiop Čiop“ – unikali ir šiuolaikiška erdvė, kūrybiški renginių organizavimo sprendimai, profesionalūs virtuvės šefai ir komanda, įvairios pasaulio virtuvės. „Čiop Čiop“ – pirmasis didžiausias kulinarijos studijų tinklas Baltijos šalyse, siūlantis kulinarines pramogas, unikalius švenčių organizavimo ir gastronominius sprendimus.

 

19 val. – ekskursija

Kviečiame su „Kultūros fabriko“ rekonstrukcijos projekto vadove architekte Ramune Staševičiūte (UAB „Pilis“) pasivaikščioti po modernias, šiuolaikiškas „Kultūros fabriko“ erdves ir pajausti senojo tabako fabriko šimtmečio dvasią, pamatyti šiuolaikinius architektūrinius sprendimus.

 

Gegužės 10 d.

ATVIRŲ DURŲ DIENA 9–19 val.

EKSPOZICIJOS

Ekspozicija „Tarpininkavimo santykiai: mano kūnas tavyje“

Projekto autorė: menininkė Žaneta Jasaitytė-Bessonova, kurianti grafikos, instaliacijos, iliustracijos, drabužių dizaino srityse

Eksperimentinė paroda „Tarpininkavimo santykiai: mano kūnas tavyje“ – ypatinga interpretacija motinystės tema ir aplinkos santykių pateikimas. Tai interaktyvi paroda, kurioje viską galima liesti, o dėl naudojamų technologijų aplinka keičiasi atsižvelgiant į žiūrovų amžių, jie tiesiogiai įtraukiami į kūrimo procesą. Lietimas, stebėjimas, klausymasis lavina lankytojų pojūčius ir vaizduotę. Raiškos plastikos įvairovė nuo grafikos iki muzikinių instaliacijų, interaktyvus žiūrovų bendravimas keičia požiūrį į šiuolaikinės parodos reprezentaciją, jos pojūtį, sudaro sąlygas su menininku kurti ir bendrauti.

Vieta: 1 a. vestibiulis, seminarų salė A

 

Ekspozicija „Įkvėpimas šventei“

Projekto autorė: dekoratorė, švenčių organizatorė Indrė Razbadauskaitė, „Nepaleisk svajonės“

Dekoro ir švenčių organizavimo studija „Nepaleisk svajonės“, dekoruojanti gyvenimo švenčių erdves, kviečia „Kultūros fabrike“ aplankyti svajokliška nuotaika dvelkiančią teminę improvizaciją „Įkvėpimas šventei“.

Vieta: galerija

 

Ekspozicija „Teatrališka svetainė“

Projekto autoriai: Klaipėdos jaunimo teatras

Klaipėdos jaunimo teatras kviečia pažinti teatralizuotą svetainę. Projekto sumanymas – scenografijos idėjas pritaikyti gyvenamosioms erdvėms. Šioje svetainėje „Dizaino savaitės“ atvirų durų dieną aktoriai kviečia mėgautis kava ir meniniais skaitymais.

Vieta: 2 a. vestibiulis

Laikas: 19 val.

 

„Kultūros fabriko“ HUB bendradarbystės erdvė

Projekto autoriai: „Kultūros fabriko“ bendruomenė

Vieta: 4 a.

Laikas: atviros durys 15–19 val.

 

Konsultacijų cechas (10–18 val.)

Konsultuoja „Kultūros fabriko“ bendruomenės nariai – profesionalūs dizaineriai

Interjero dizainerė Monika Skrodenė, „Intersea“

Šiuolaikinio interjero samprata be galo abstrakti ir subjektyvi. Savito stiliaus paieškos yra individualios, jos neatsiejamai atspindi jus ir jūsų požiūrį į aplinką. Būtent dėl to net panašios stilistikos interjerai yra unikalūs.

Dizaino studija „Intersea“ kurdama interjerą derina naujausias mados bei technologijos tendencijas ir tai, ko natūraliai reikia konkrečiai erdvei. Erdvės pojūtis bei funkciniai sprendimai ir yra vieni svarbiausių aspektų vystant projektą. Didelis dėmesys skiriamas darniai visumai sukurti, kad interjeras įsilietų į esamą aplinką ir architektūrą; tarpusavyje turi sietis viskas: spalvos, šviesos (ir natūralios, ir dirbtinės), formos, medžiagos… Profesionaliai išskaidžius erdvę siekiama išbaigtumo – atsakingai parenkamas dekoras, aksesuarai (kartais vienas paveikslas sukuria visą emocinę interjero vertę), ir interjeras suskamba!

Konsultacijos nemokamos. Registracija: [email protected]

Vieta: galerija

 

Interjero dizainerė Aušra Srėbalienė, „Vivid Spaces“

Dabar, kai laikas lekia šviesos greičiu, svarbiausia – pasirinkimas. Pasirinkimas žmonių, kurie mus supa, namų, kuriuose būtume patys savimi, darbo erdvių, kurios būtų patogios mums.

Pagrindinis „Vivid Spaces“ įkvėpimas kuriant interjerą – žmonės. Jų skirtumai ir panašumai, jų pomėgiai, charakteriai, skirtinga darbo specifika. Mus supančios erdvės turi alsuoti mūsų esybe.

Konsultacijos nemokamos. Registracija: [email protected]

 

Kraštovaizdžio architektė Sandra Kanapeckaitė, UAB „Prerijų sodai“

Tvarumo principus sėkmingai perėmusiose šalyse teritorijų želdinimas vien dėl estetinio vaizdo tapo praeitimi. Želdiniai jau nebėra vien dekoratyvūs aplinkos elementai. Jie svarbūs siekiant išsaugoti švarią, saugią ir sveiką aplinką, be to, jos priežiūrai reikia minimalių finansinių, žmogiškųjų ir gamtos išteklių.

Dekoratyvumas taip pat svarbus. Erdvės tampa pilnos gyvybės, pasižymi spalvų ir formų įvairove. Dėl pagrindinės tvarių želdynų ypatybės – dinamiškumo – aplinka tampa įdomi, paslaptinga, žavinti.

Konsultacijos nemokamos. Registracija: [email protected]

17 val. – dirbtuvės

Dirbtuvės „Baldai naujam gyvenimui“ su „Oldies“ and „Fox and Sisters“

Bado akis dar tvirta, bet morališkai pasenusi lakuota kėdė, baldinės plokštės lentyna, anksčiau dažytas stalelis, pintas krepšys, veidrodžio rėmas ar vazonas? Atsinešk juos, perdažyk ir grįši kaip su nauju! „Lapės ir sesių“ įkūrėja Neringa Černauskaitė pristatys Lietuvoje gaminamus ypač matinius „Foxy Paint“ dažus, skirtus lengvai, itin lengvai, seniems baldams ar interjero detalėms perdažyti.

Registracija ir daugiau informacijos apie dirbtuves: [email protected] arba tel. 8 657 47 005

Vieta: seminarų salė A

 

Dirbtuvės „Lofto stiliaus interjero detalių gamyba“ su „Artmanija“

Šiuolaikinis jaunimas mėgsta lofto stilių, kuriame galima suderinti tai, kas sena ar dirbtinai pasendinta ir nauja. Ne bėda, jei neturite tokio būsto, – lofto stiliaus interjero detalės (nuotraukų rėmeliai, dėžutės, gėlių vazonai) gali derėti ne tik pramoniniame, bet ir klasikiniame ar moderniame interjere. Šio stiliaus daiktai dažniausiai yra iš natūralių medžiagų – akmens, betono, metalo, neretai šiurkštesnės faktūros.   

Per kūrybines dirbtuves „Artmanijos“ dailininkė Lina Rekašienė parodys, kaip, naudodami gana paprastas priemones, galite dekoruoti nedidelius interjero akcentus lofto stiliumi.

Registracija ir daugiau informacijos apie dirbtuves: [email protected] arba 8 610 00 183

Vieta: seminarų salė A

18 val. – kinas

„Kultūros fabriko“ kinas „Arlekinas“ kviečia susitikti stilingo kino erdvėje pažiūrėti „Dizaino savaitės“ filmo „Manifestas“ (2017 m., Vokietija, Australija, Kinijos S.A.R. Honkongas, 94 min., N-13). Bilietai: www.bilietai.lt

Vieta: Kino salė

 

Informacija

Pradžia:
2018 - 05 - 08
Pabaiga:
2018 - 05 - 10

Vieta

Kultūros fabrikas
Bangų g. 5A
Klaipėda, 91250 Lietuva
+ Google žemėlapis